sklep z oświetleniem białystokZazwyczaj nie zwracamy uwagi na to jakiego rodzaju światło jest emitowane przez żarówki. Warto jednak zastanowić się nad tym zagadnieniem, gdyż udowodniono naukowo, że różna temperatura światła wpływa odmiennie na ludzi oraz ich nastrój.

Aby określić barwę światła należy posłużyć się pojęciem temperatury barwowej, która jest podawana w Kelwinach. I tak światło ciepłe charakteryzuje temperatura poniżej 3300 Kelwinów, a zimne powyżej 5000 Kelwinów. Każdy sklep z oświetleniem w Białystoku powinien posiadać w asortymencie żarówki emitujące te dwa typy świateł. Możemy je stosować w zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia. I tak cieplejsze barwy światła znacząco wpływają na poczucie zrelaksowania, uspokojenia, jak również przyprawiają o dobre samopoczucie. W przeciwieństwie do nich chłodniejsze barwy będą wprowadzać w stan wzbudzenia, koncentracji, a także pobudzają do energetycznego działania.

Wybierając się do sklepu z oświetleniem warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. W pokoju dziennym, kuchni oraz sypialni zastosowanie znajdą żarówki emitujące ciepłe światło. W gabinecie, pracy lub w warsztacie lepszym rozwiązaniem może okazać się żarówka emitująca chłodniejszą barwę światła.

Add Your Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *