Oświetlenie w domu, poza funkcją praktyczną, może być także doskonałym sposobem na udekorowanie wnętrza. Obecnie sklepy z materiałami wykończeniowymi proponują wiele rozwiązań dotyczących sufitowego oraz ściennego źródła światła. Równie ważne są też ozdobne lampy podłogowe oraz te ustawiane na biurku.

Nowoczesny charakter stylowych lamp sufitowych

lampy nowoczesneObecnie w aranżacji wnętrz króluje trend na stylowe lampy nowoczesne. Są to przede wszystkim figury geometryczne, kule oraz kopuły. Obok najpopularniejszych zrobionych ze szkła, w modzie są ostatnio żyrandole drewniane lub mosiężne zawieszone na metalowym pręcie. Do większych pomieszczeń tj. salon bądź open space polecane są żyrandole z kilkoma źródłami światła, co służy nie tylko lepszemu oświetleniu pomieszczenia, ale także stanowi niepowtarzalny element dekoracyjny. Mogą to być białe, szklane klosze, które dzięki uniwersalnemu designowi sprawdzą się w każdej aranżacji wnętrza.

Oświetlenie w łazience i sypialni

Ciekawą alternatywę dla lamp sufitowych stanowią lampy nowoczesne (zobacz tutaj) przytwierdzane do ściany. Noszą one nazwę kinkietów i są najczęściej polecane do łazienek oraz sypialni. Dzięki zamontowaniu na ścianie, idealnie oświetlą łazienkę, a umieszczone w sypialni podczas wieczornego relaksu np. przy książce będą stanowić dodatkowe źródło światła. W sklepach dostępne są także zestawy lamp, które można rozstawić oraz rozwiesić w całym mieszkaniu.

Add Your Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *