Opłaty za zużycie energii elektrycznej mocno obciążają firmowy budżet. dlatego też niektórzy przedsiębiorcy dwoją się i troją, aby tylko znaleźć skuteczny sposób na zmniejszenie rachunku za prąd. Oczywiście najprościej byłoby po prostu zmniejszyć zużycie energii, ale nie zawsze będzie to korzystne. Nikomu chyba nie uśmiechałoby się wydłużenie czasu pracy i zwiększenie jej intensywności. Jak zatem uzyskać pożądane oszczędności?

Energia dla firm – czy można zmniejszyć rachunki za prąd?
Jednym ze sposobów na zredukowanie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej jest zmienienie dotychczasowego dostawcy prądu. Każdy ma prawo do wykonania takiego kroku i jest to całkowicie bezpłatne. Chodzi tutaj o znalezienie sprzedawcy, który oferuje niższą cenę za kilowat energii. W tym celu wato skorzystać z porównywarek online, zestawiając ze sobą oferty różnych dostawców prądu i wybierając tego, który zagwarantuje najkorzystniejszą cenę. Mniej radykalną zmianą jest zmiana taryfy u swojego dostawcy. Dzięki dopasowaniu taryfy do rzeczywistego zapotrzebowania firmy, można wreszcie odnotować mniejsze wydatki. Dobry sprzedawca energii elektrycznej zapoznaje się z indywidualnymi potrzebami swojego klienta i na ich podstawie jest w stanie zaproponować mu najoptymalniejszą dla niego ofertę.

A może czas na pewne ograniczenia?
Jeśli dany przedsiębiorca liczy na obniżenie rachunków za prąd, to warto zastanowić się, czy rzeczywiście racjonalnie korzysta z energii elektrycznej. Wybór odpowiedniego sprzętu biurowego, czyli urządzeń o jak najwyższej klasie energetycznej oraz wymiana tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne czy też oświetlenie LED – wszystko to przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii, co widoczne będzie na kolejnych rachunkach za prąd. Z całą pewnością nie są to małe sumy, a więc warto skorzystać z dostępnych możliwości. W celu określenia zapotrzebowania na energię eteryczną warto zlecić wykonanie audytu elektroenergetycznego. Dzięki niemu można zaplanować racjonalnie przyszłe działania i uzyskać rozwiązania, które przyniosą firmie wymierne korzyści finansowe.

Add Your Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *