Kompletując wyposażenie na biwak lub górskie wędrówki, nie można zapominać o zabraniu ze sobą latarki. Nigdy nie wiadomo w jakich warunkach zdarzy nam się przebywać i może się okazać, że kwestia posiadania lub braku latarki może zaważyć na naszym bezpieczeństwie.

Do czoła, czy do ręki?

Na rynku wśród tego typu profesjonalnych latarek – https://ostry-sklep.pl/latarki przeznaczonych konkretnie do użytku zewnętrznego wyróżnić można dwa modele różniące się między sobą sposobem użytkowania: latarkę ręczną i czołową.

Jak sama nazwa wskazuje zasadnicza różnica między nimi polega na sposobie korzystania z nich. Wersję czołową montuje się za pomocą specjalnych opasek na głowę, natomiast latarkę ręczną po prostu trzyma w dłoni.

Profesjonalna latarka czołowa jest doskonałym wyborem w przypadku, gdy potrzebne nam będą stale obie dłonie, czyli np. podczas wspinaczki. Minusem tego rozwiązania jest na początku mała intuicyjność w kierowaniu strumienia światła, który jest w pełni uzależniony od położenia głowy.

Latarka ręczna co prawda wyłącza z użytkowania jedną z dłoni, jednak jest znacznie wygodniejsza podczas, gdy musimy doświetlić jeden stały punkt, a w tym czasie wykonywać również inne zadania, które wymagają kierowania głowy na boki.

Add Your Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *