Montaż instalacji służących do pozyskiwania energii elektrycznej z alternatywnych źródeł z roku na rok zyskuje na popularności. Nie bez znaczenia w tym względzie pozostaje rosnąca świadomość ekologiczna konsumentów oraz stale rosnące ceny energii elektrycznej produkowanej tradycyjnymi metodami. Jakie możliwości daje fotowoltaika i co można dzięki niej zyskać?

W trosce o ekologię
Rozwój konsumpcjonizmu generuje coraz większe zapotrzebowanie na energie elektryczną, co nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne. Proces wydobywania węgla i przetwarzania go w energię sprzyja emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które unosząc się w powietrzu dostają się do organizmu człowieka i mogą powodować szereg groźnych chorób. Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie w stu procentach ekologiczne. Pozyskiwana w ten sposób energia elektryczna pochodzi z promieni słonecznych. Ogniwa fotowoltaiczne dzięki zawartości krzemu wychwytują fotony z promieni słonecznych i przetwarzają je w prąd. W całym procesie nie powstają żadne substancje szkodliwe, które mogłyby mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Wymiar finansowy
Co prawda instalacja systemu fotowoltaicznego to duży jednorazowy wydatek, jednak warto mieć na uwadze perspektywiczny zwrot z inwestycji. Kurczące się zasoby węgla powodujące coraz trudniejszy dostęp do tego surowca przekładają się bezpośrednio na wzrost rachunków za prąd w gospodarstwach domowych. Energia pochodząca z promieni słonecznych jest całkowicie darmowa i dostępna przez cały rok. Panele fotowoltaicze, pod warunkiem ich prawidłowego montażu mogą wytwarzać energię zarówno latem jak i zimą. W okresach zimowych spadają znacznie możliwości pozyskiwania energii w ten sposób (do około dwudziestu procent w stosunku do okresu letniego) jednak energia produkowana jest cały czas. Dzięki dofinansowaniom z programów rządowych możliwy jest nie tylko częściowy zwrot kosztów poniesionych na instalację modułów fotowoltaicznych ale również uzyskanie kredytowania takiego przedsięwzięcia na bardzo korzystnych warunkach.

Montaż paneli fotowoltaicznych
Liderem na rynku fotowoltaicznym jest firma Innogy Polska. Oferta przedsiębiorstwa skierowana jest zarówno do osób indywidualnych jak i do podmiotów gospodarczych. Pracownicy firmy zajmują się kompleksową obsługą procesu montażu paneli słonecznych, począwszy od pomocy w znalezieniu dofinansowania przez wycenę i stworzenie planu konstrukcyjnego, aż po końcowy montaż paneli słonecznych, który w przypadku gospodarstw domowych zajmuje około dwóch dni.

Add Your Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *