Oświetlenie LED 12W barwy ciepłejAranżując mieszkanie nie możemy zapominać o dobrym oświetleniu. Bez tego nawet najmodniej czy najdrożej urządzony apartament nie będzie wyglądał jak z żurnala. Poza tym jeśli zależy nam na miejscu, w którym czuć będzie „ciepło domu” również trzeba pomyśleć o odpowiednich lampach do uzupełnienia tej konwencji. Światło odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w tworzeniu atmosfery, ale też w podkreślaniu elementów aranżacji wnętrza.

Punkty świetlne

Najbardziej popularne jest obecnie oświetlenie LED – może być ono wbudowane w postacie punktów świetlnych w suficie, w schodkach, pod szafkami wiszącymi w kuchni, w półkach czy nawet w witrynach. Zazwyczaj punkty takie są planowane równomiernie, żeby oświetlić całe mieszkanie w każdym kącie.

Można też przyjąć standardowe założenie, że kupujemy żyrandol i kinkiety, albo lampy stojące. Albo połączyć też tradycyjne światło żarówki z punktowym oświetleniem LED-owym w miejscach takich jak łazienka czy kuchnia, gdzie światło z góry nie do końca oświetli blaty położone pod wiszącymi szafkami czy lustro.

Białe czy żółte oświetlenie LED

Wiele osób przy wyborze oświetlenia zwraca też uwagę na to, jaką barwę światła dają żarówki. Białe światło bardzo dobrze oświetla, ma neutralny charakter, ale kojarzy się z miejscem pracy.. Z kolei żółte światło może być odbierane jako ciemniejsze, ale bardziej przyjemne dla oka. Za pomocą żółtego światła łatwiej jest też stworzyć ciepłą atmosferę.

Add Your Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *