W branży przemysłowej koszty każdego z procesów poddawane są szczegółowej analizie, która ma na celu ich optymalizację. Warto więc przeanalizować także koszty oświetlenia i korzyści wynikające z montażu oświetlenia LED.

Obniżenie kosztów

Technologia LED, dzięki wykorzystaniu zjawiska elektroluminescencji i możliwości sterowania pozwala na znaczące ograniczenie kosztów związanych z oświetleniem pomieszczeń. Mniejsze są także koszty eksploatacji i konserwacji, gdyż lampy przemysłowe LED świecą nawet do 50000 godzin, więc nie ma potrzeby ich częstej wymiany.

Optymalizacja warunków pracy

Niewątpliwą zaletą lamp przemysłowych LED jest wpływ na jakość i wydajność pracy. Zaletami omawianej technologii są m.in. brak efektu migotania, prawidłowe oświetlenie powierzchni roboczej oraz dobry współczynnik oddawania barw.

Wpływ barwy światła na pracę i samopoczucie

Decydując się na zakup oświetlenia należy sprawdzić, czy jest ono bezpieczne dla oka i posiada odpowiednie certyfikaty fotobiologiczne. Niezwykle ważny jest również dobór odpowiedniej barwy światła do specyfiki pracy:
– barwa ciepła pozwala zrelaksować się i odpocząć,
– barwa neutralna jest wskazana do czytania, daje dobre warunki do nauki,
– barwa zimna sprzyja koncentracji.

Zalety lamp przemysłowych LED można wymieniać jeszcze długo. Decydując się na to rozwiązanie należy jednak znaleźć dobrego wykonawcę, który pomoże dobrać parametry oświetlenia do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Add Your Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *