Kto z nas nie marzy o cieszeniu się darmowym prądem, który będziemy mogli wykorzystać dla swoich własnych potrzeb? Niestety nad większość osób boryka się z koniecznością opłacenia niemałych rachunków, które energetyka nieustannie do nas wysyła. Za wygody trzeba płacić, mówią. Okazuje się jednak, że nie jest to konieczne, jeśli zdecydujemy się na odnawialne źródła energii. W ciągu kilku minut Słońce jest w stanie dostarczyć tak dużą ilość energii, że wystarczyłaby nam ona na rok. Pamiętajmy o tym, że jest to całkowicie za darmo i przez następne miliony lat nic się w tej kwestii nie zmieni. Dzięki bateriom słonecznym można przekształcać energię słoneczną w prąd i zmniejszyć do minimum rachunki za energię elektryczną.

Prąd dla domu z baterii słonecznej?

Bateria słoneczna przechwytuje energię ze słońca i przetwarza ją w energię elektryczną. W ciągu dnia jest ona magazynowana, dzięki czemu po zmroku możemy cieszyć się darmowym prądem. Można go wykorzystać na różne sposoby – do ogrzewania mieszkania, podgrzewania wody czy też zasilania urządzeń elektronicznych. Warto wiedzieć, że baterie słoneczne wytwarzają prąd stały, a urządzenie domowe zostały przystosowane do prądu zmiennego, dlatego też konieczna jest instalacja z falownikiem. Dzięki temu uzyskamy energię o właściwych dla domowej sieci elektrycznej częstotliwości i napięciu. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na baterie słoneczne już podczas projektowania domu. Dzięki temu łatwiej będzie nam dostosować nachylenie dachu i jego ustawienie do wymagań instalacji z bateriami słonecznymi.

Gdzie montuje się baterie słoneczne?

Baterie słoneczne najczęściej umieszcza się na dachu, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je na elewacjach, żaluzjach zewnętrznych czy też na markizach. Inną opcją są dachy przybudówek czy konstrukcje wolno stojące. W przypadku spadzistego dachy baterie słoneczne można montować bezpośrednio na pokryciu. Tego typu instalacje można też montować nad powierzchnią dachu, czyli na stojakach. Wówczas nie ma potrzeby ingerowania w jego konstrukcję. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie baterii słonecznych w ramach okiennych zamiast szyby, dzięki czemu uzyskać można efekt zacieniający.

Add Your Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *